Skip to main content

Zabezpečení Vašeho majetku

Mechanické zabezpečení objektů je nejběžnější způsob ochrany Vašeho majetku, to zahrnuje kvalitní zámky a vložky, bezpečnostní dveře a kování. Velkou roli hraje i certifikace těchto výrobků, které podléhají příslušným normám a certifikačním pravidlům. Tyto výrobky jsou označovány certifikačními štítky a značkami, které poskytují informace o jejich bezpečnostní třídě, technických parametrech a příslušné dokumentaci. Na našem trhu se objevují výrobky ve čtyřech bezpečnostních třídách.

Pyramida bezpečnostních tříd

Hierarchicky je znázorněno v pyramidě, kdy na nejnižším stupni nalezneme bezpečnostní třídu jedna, která se v dnešní době stále často objevuje, při tom zcela vůbec nechrání Váš majetek. Výhradně se používá na branky a vrátka, výrobky v první bezpečnostní třídě nemají žádné bezpečnostní prvky.

Ve druhé bezpečnostní třídě nalezneme stavební vložky a kování, které mají také nulovou bezpečnost, tzn. nemají bezpečnostní prvky. Výrobky v první a druhé bezpečnostní třídě by se neměly vůbec vyskytovat k ochraně Vašeho majetku.

Ve třetí a čtvrté bezpečnostní třídě nalezneme už takové výrobky, které již chrání Váš majetek před vniknutím cizí osobou. Výrobky jsou odolné vůči rozlomení, odvrtání či lockpickingu.

Při výběru bezpečnostních výrobků (dveří, kování, zámku, vložek či mříží) musíte vybírat takové, které jsou alespoň ve třetí bezpečnostní třídě. Všechny výrobky musí pak mít minimálně stejnou bezpečnostní třídu. Nelze abyste si zakoupili bezpečnostní dveře a bezpečnostní kování v bezpečnostní třídě 3 a zakoupili stavební vložku v bezpečnostní třídě dvě.

Co je důležité při výběru správného zabezpečení?

yfdxgfcgzhujikolůůlkljh vblkm,ůkjihuzgtfrdcc vbn

  • Praesent elementum molestie metus, vitae faucibus odio euismod vitae.
  • Nullam faucibus sapien eu neque sagittis, ut commodo nunc porttitor.

  • Cras velit nibh, porttitor id consequat non, porta sit amet orci.

  • Proin rhoncus, urna sed pretium tincidunt, leo tellus sagittis velit, et placerat elit dolor non felis.

Poskytujeme profesionální služby a poradenství na zabezpečení rodinného domu, bytu a objektů v Karlovarském regionu.

Leave a Reply